PKN
Protestantse wijkgemeente Slinge te Rotterdam-Zuid
 
Voorgangers Voorgangers

Gereformeerde kerk van Heijplaat, Elimkerk

De eerste was de heer P.C.J.Kamphuis als evangelist en voorganger.
Ds. H.D.Drenth 1928-1934.
Ds. R.de Vries 1940-1943
Ds. L.W.Muns 1944-1947
Hr, H.de Bruin 1949 Lerend ouderling
Ds. H.de Bruin 1950-1966
Ds. E.Verhoef 1969-1973
Ds. L.Eringa 1973-1977 ( in combinatie met de Elf Ranken).
Ds. H.Benard 1982-1987 ( in combinatie met Pendrecht)
Ds. H.Benard 1987-1994 Hulpdiensten


Hervormde wijkgemeente Heijplaat, Julianakerk

De hervormde gemeente Charlois vestigde in 1868 een evangelisatielokaal op de Hey. Ca. 1920 werd de hervormde gemeente Heijplaat een zelfstandige gemeente, waarin predikanten vanuit Charlois werkzaam waren. In 1930 werd de Julianakerk in gebruik genomen, jaren later kreeg de gemeente een eigen predikant. In 1966 werd de hervormde gemeente Heijplaat een wijkgemeente van de nieuw gevormde centrale hervormde gemeente Rotterdam-Zuid. In de jaren tachtig werd de predikant van de hervormde wijkgemeente Pendrecht verantwoordelijk voor het werk in Heijplaat.

Predikanten die de Hervormde Gemeente Heijplaat dienden:

1947 – 1950 Ds. Cornelis Johannes van de Broek. Vertrokken naar Meteren.
1951 – 1966 Ds. H. Jongebreur. Vertrokken naar Stad aan ’t Haringvliet.
1966 – 1983 Ds. Justus Vermaas (aanvankelijk volledig in Heijplaat, later 50% in Heijplaat en 50% in wijkgemeente Oude Kerk en sinds 1980 50% in wijkgemeente Oude Kerk, met een speciale opdracht voor de redactie van het kerkblad en het pastoraat in huize ‘De Nachtegaal’).


Gereformeerd Pendrecht, Triomfatorkerk

Ds. A.C. Hofland 1957 – 1966
Ds. H. Peper 1966 – 1971
Ds. H. Lijesen 1971 – 1980
Ds. H. Bénard 1981 – 1987
Ds. L. Kraan 1987 – 1994
Dhr. G. Ruijl 1994 – 1999 (als kerkelijk werker)

Gereformeerde kerk van Pendrecht/Heijplaat

Mw. M. van Leeuwen 2000 – 2005 (als kerkelijk werker)
Dhr. J. Bos 2005- 2008 (als kerkelijk werker)

Herv. Pendrecht, Open Hof

Ds. T.D. van Soest 1958 - 1977
Ds. J.J. van Thiel 1979 - 1984
Ds. P. Nap 1987 - 1991
Ds. F.C.M. Roodenburg 1993 - 1999
Dr. A. Polhuis 2000 – 2009

Protestantse wijkgemeente Pendrecht-Heijplaat (vanaf 1998)

Ds. A. Polhuis 2008 – 2009
Dhr. J. Bos 2008- 2010 (als kerkelijk werker)

Protestantse wijkgemeente Slinge (vanaf 2010)

Dhr. J. Bos 2010-heden (als kerkelijk werker)

Dhr. G. Ruijl 2010-heden (als kerkelijk werker)
Mw. W. Kloppenburg heden (als kerkelijk werker)

Ds. A.P. Davelaar 2011-heden

Predikanten en pastoraal werkers die de Hervormde Wijkgemeente Rotterdam-Zuidwijk dienden

Ds. M. Kalmijn, de opbouwpastor van Zuidwijk, overleed op 4 juni 1967 en het duurde tot 19 januari 1969 tot ds. J. Kooren zijn intrede deed. Op 7 november 1971 vertrok hij naar de wijkgemeente Lombardijen.
In het herderloze tijdperk was ds. J. van Vliet consulent, bijgestaan door mevr. M.A. Sybrandy – Verbiest van 25 oktober ’72 tot november 1973.
Op 4 november 1973 werd ds. C. Vroegindeweij bevestigd, die al snel ingewerkt werd in onze gemeente. Door hem ontstonden ’s middags gezongen diensten. Hij was met recht een herder voor zijn schapen te noemen. Pastoraat stond bij hem hoog in het vaandel. In de tijd dat ds. C. Vroegindewij preses was van de centrale kerkenraad heeft mevr. L. Muller-Schouten gewerkt als pastoraal medewerkster van 1 februari 1999 tot 1 februari 2001. Ds. C. Vroegindewij heeft in Zuidwijk zijn 25-jarig ambtsjubileum gevoerd, 1 november 1973 – 1 november 1998. Zijn afscheidsdienst was op 15 oktober 2000.
Op 29 augustus 1993 is als hulp in het pastoraat mevr. J. van der Zee-van der Wel bij ons begonnen. Zij deed vele bezoeken en begrafenisdiensten en is hier gebleven tot 16 december 2007.
Na een halfjaar, op 8 april 2001, deed mevr. Ds. J. de Haan haar intrede, ruim 7 jaren heeft zij ons bijgestaan. Zij kreeg een beroep naar Ommen en haar afscheidsdienst was op 18 mei 2008.
Sinds de ontstane predikantsvacature is mevr. J. van der Zee-van der Wel weer werkzaam in het pastoraat in de wijkgemeente.
 

De Gereformeerde Kerk van Rotterdam-Zuidwijk heeft als voorgangers gehad:

Ds. A.J. Janssens, 17 okt. 1957 tot 1 april 1969
Ds. G. Snel, 19 april 1970 - augustus 1975
Ds. J. Lems 28 aug. 1977 - 20 sept 1981
Ds. Th de Kok, 2 okt 1983 - 1 okt 1990
Ds. J. Kroeze,13 juni 1991 - 1 april 1994
Mw. W. Meijboom - van den Hooven, kerk. werker, 1 maart 1994 tot 1 dec. 2002
Mw. M. Griffioen- Verwey, kerk. werker, 1 december 2002 tot 31 mei 2008.
 

 

terug
 
 

Open Hofkerk
datum en tijdstip 19-08-2018 om 10.00 uur
Viering Heilig Avondmaal meer details

Credokerk dienst in Vredeskerk
datum en tijdstip 19-08-2018 om 10.00 uur
meer details

 
Open Hofkerk binnen

 
Credokerk

 
Credokerk van binnen

 
Orgel Open Hof

In de Open Hof staat een prachtig Vierdag orgel. meer
 
Open Hof

 
ANBI
http://www.protestantsekerk.nl/steunons/ANBI/Veel-gestelde-vragen/Paginas/Veel%20gestelde%20vragen.aspx
 
 
Protestantsekerk.net is een samenwerking tussen de dienstenorganisatie van de Protestantse Kerk in Nederland en Human Content Mediaproducties B.V.